Drodzy Nauczyciele! Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

26 marzec Drodzy Nauczyciele! Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Olecko, 26-03-202

Apeluję do Was!

Nauczycielu!

Bądź wyrozumiały dla uczniów: może dzieci/uczniowie mają słabe połączenie internetowe, komputer bez kamerki, głośników czy mikrofonów. Nie zrzucaj wszystkiego na lenistwo uczniów – czasem naprawdę tak jest, że zerwie połączenie w najmniej oczekiwanym momencie. Nie „szalej” z deadline’ami, z jedynkami, kartkówkami.

 Nauczyciele!

Apeluję do Was, odpuśćcie trochę z ocenami i wyśrubowanymi wymaganiami. Może warto podziałać nieraz minimalnie, tak, żeby bez zbędnego stresu dotrzymać do końca tego trudnego okresu. Przecież to nie tylko uczniowie mają trudności z dostępem do komputera, mają go też nauczyciele, którzy też mają dzieci, które też są uczniami.

Uczniowie i Rodzice!:

Wy też bądźcie wyrozumiali dla nas dyrektorów i nauczycieli. Nauczyciele muszą  stworzyć warunki do nauki mimo braku odpowiedniej infrastruktury i narzędzi. Nie bójcie się rozmawiać o tym, co nie podoba się Wam w wypracowanych zasadach oceniania czy dokumentowania tego, jak wywiązujecie się z obowiązków. Zgłaszajcie swoje uwagi i pomysły, tak, żeby usprawniać swoją i naszą pracę i komunikację z nauczycielami.

Od wczoraj widzimy się w nowej szkolnej rzeczywistości.

Życzę  dużo zdrowia i spokoju w tych niespokojnych czasach

Dyrektor – Artur Sobolewski